Ocenění našich stavařů: Realizace v Mošnově získala prestižní čestné uznání!

By Tomas Svoboda In Novinky Altabix No comments

Společně s naší realizační společností Stavitelství SIZO, s.r.o., jsme se v letošním roce mohli radovat z velkého úspěchu. Čestné uznání v prestižní soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2016 totiž získal projekt Aero Centra v Mošnově, na jehož stavební části se podílela.

Tento náročný projekt byl realizovaný v letech 2015 a 2016 a naše realizační firma pod vedením jednatele Arnošta Iříka v něm figurovala jako hlavní dodavatel stavebních prací.

Díky dlouholetým zkušenostem opět prokázala, že vedle tradiční výstavby v podobě rodinných domů značky Altabix, dovede svojí kvalitou obstát také u podobných architektonických unikátů.

Vždyť Aero Centrum Mošnov navrhoval renomovaný architekt Kamil Mrva, jehož stavby kladou na realizační část ty nejvyšší nároky. Výjimečnost celého projektu spočívala mimo jiné v masivním použití oceli jako materiálu pro nosné konstrukce i pro atraktivní fasádu na bázi tzv. tahokovu.

„Fasáda z tahokovu zabraňuje průsvitu slunce do interiéru, ale přitom umožňuje pěkný výhled ven. Kromě zastínění je její hlavní funkcí vizuální sjednocení stavby, protože okna jsou umístěna nahodile podle potřeb interiéru,“ uvedl architekt.

V letošní soutěži „Stavba Moravskoslezského kraje“, která se každoročně koná pod záštitou hejtmana a jejímiž vyhlašovateli jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků a Obec architektů, získalo Aero Centrum Mošnov čestné uznání v kategorii Průmyslové stavby.

Naši stavaři ze Stavitelství SIZO, které působí na trhu již od roku 2004, tak potvrdili svoji vizitku spolehlivé firmy, která disponuje silou a odborností zhruba 100 vlastních zaměstnanců. Ti mají k dispozici to nejlepší technické vybavení a pracovní zázemí, čímž garantují opravdu komplexní práci na každé zakázce.